مکانیابی مجتمع تجاری اداری شمیران سنتر

مکانیابی مجتمع تجاری اداری

منطقه شمیرانات در دامنه ی کوهپایه ی البرز جنوبی واقع شده است و به دلیل نیمه کوهستانی بودن دارای ساختاری تلفیقی از شهرسازی مدرن و سنتی می باشد. گرچه در عرصه ی عمرانی با مشکلاتی روبرو است ، اما به عنوان ساختگاهی قدیمی، دارای اهمیت بسزایی است که به دلیل ویژگی‌های آب و هوایی و زمینه، اقتضای کارهای عمرانی بیشتری را داشته و دارد.
مجتمع تجاری شمیران سنتر در محله ی اقدسیه واقع شده است و دارای ساختاری مدرن در بافتی نسبتا قدیمی قرار دارد . ویژگی منحصر به فرد بودن این مجتمع قرارگیری در نقطه ای پر رفت و آمد است که موجب رونق کسب و کار واحد های تجاری و اداری شمیران سنتر خواهد شد. همچنین به دلیل اختلاف ارتفاع مجتمع با سایر بناهای اطراف سایت ، دید وسیع و کلانی در قسمت های اداری خواهیم داشت. دید ۳۶۰ درجه در سرتاسر مجتمع به بیرون ، موجب ایجاد فضایی با نشاط و پر نور در قسمت های اداری می شود که در کمتر مجتمعی دیده می شود.

مکانیابی مجتمع تجاری اداری

 

همچنین دسترسی های مجتمع تجاری اداری شمیران سنتر در تصویر زیر نمایش داده شده که جدید ترین آن ایستگاه شهید محلاتی است که به فاصله کمی در شرق پروژه شمیران سنتر واقع شده است.

مکانیابی مجتمع تجاری اداری

در عرصه ی فرهنگی، این مجتمع دارای موقعیت جغرافیایی مناسبی است و همجواری آن با سایر مجتمع های مسکونی و مراکز تفریحی ورزشی و همچنین بالا بودن ظرفیت تجاری منطقه سبب شد تا راه اندازی یک مجموعه سینمای مدرن خانوادگی در این مجتمع به عنوان نقطه عطفی در ارتقاء فرهنگی و اجتماعی شهر مطرح باشد..
این مجموعه سینمایی که در طبقه ششم برج جانمایی شده، در یک سالن با ظرفیت ۲۰۰ نفر و ۴ سالن با ظرفیت ۷۰ نفری، ظرفیتی برابر با ۴۸۰ نفر را در هر اکران در فضای سرپوشیده و نیمه باز پوشش می دهد.
همچنین وجود فودکورت و شهربازی موجب پویایی مجتمع و منطقه و ایجاد اوقات فراغت برای شهروندان خواهد شد که در محدوده ی این منطقه کمبود این امکانات احساس می شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *